Mentorystės projektas: dalyvių atsiliepimai

Ko mane išmokė Mentorystės projektas?

EgleMentorystės projektas – vienas įdomiausių ir naudingiausių, kuriuose teko dalyvauti. Man, nuolat besimokančiai personalistei, buvo įdomu viskas – pradedant mentorės profesine patirtimi, personalo vadovo vaidmeniu įmonės veikloje, baigiant mokymų plano sudėliojimu ir darbo užmokesčio sistemos korekcijomis.

Projekto metu:

  • supratau, kad dažniausiai atsakymus ar sprendimus turime patys, tereikia pradėti nuo mažiausio ir paprasčiausio žingsnio jo link.
  • įsitikinau, kad neegzistuoja vienodos įmonės, vadovai, organizacinės kultūros, taip pat ir vienas receptas, sistema ar taisyklės, tinkančios visiems.
  • išmokau nepriimti skubotų sprendimų – klaidos, dirbant su personalu – kuo toliau, tuo brangiau kainuoja. Visomis prasmėmis.

Nuoširdžiai dėkoju savo mentorei Irenai, kuri kantriai ir išsamiai atsakė į visus iškilusius klausimus, dalinosi praktine patirtimi, negailėjo patarimų. Tikiuosi, kad mūsų bendravimas nenutrūks ir projektui pasibaigus.

Eglė Ruseckienė, „Litagros žemės ūkio centras“ personalo vadovė


 jurgita-ramunėNoriu pasidalinti savo įžvalgomis, mūsų su Jurgita mentorystės procesui persiritus į antrąją pusę. Tai abi puses apdovanojanti partnerystės kelionė, kurioje auga ir turtėja abi pusės. Jurgitos smalsumas, žingeidumas, motyvacija, keliami ambicingi tikslai man pačiai suteikia papildomos energijos ir motyvacijos. Ugdytinės klausimai ne kartą privertė sustoti ir savęs paklausti: „Ar tikrai taip, o kaip galėtų būti kitaip?“, pasižiūrėti į man įprastai atrodančias situacijas kitu kampu. Po susitikimų su Jurgita dažnai sau užduodu patikslinančius klausimus: „ O kaip mano tikslai, ar pakankamai ambicingi, ar tikrai man būtent šia kryptimi reikia eiti?“ Nuoširdžiai dėkoju Jurgitai!

Gera dalintis savo patirtimi su kolege, stebėti jos augimą, ambicingus poreikius, vis didesnius iškeliamus tikslus, atkaklų darbą su savimi. Prisimenu savo ieškojimus, klaidas, atradimus. Dabar tai vertinu kitaip, nebekritikuoju savęs, o džiaugiuosi savo , kaip asmens, ir kaip personalo vadovo, pasiekimais.

Noriu visus ugdytinius paskatinti vertinti mentorių patirtį, žinias selektyviai ir pasirinkti tai, kas jiems tinkama, aktualu. Ir kuo daugiau džiaugtis savo ieškojimais ir pasiekimais, vertinti klaidas ir nepasisekimus   kaip patirties kaupimo neatsiejamą dalį. Augimas atneša ir džiugias, ir sunkesnes akimirkas, taip mes tobulėjame kartu.

Ramunė Danilevičiutė, „Ikea Trading Services“ personalo vadovė

Dalyvauti mentorystės projekte nusprendžiau vedina keleto tikslų, tačiau tikrai nesitikėjau, kad mūsų su mentore Ramune kelionėje išmoksiu:

  • labiau pasitikėti savo jėgomis (vis rečiau jaudinuosi priimdama nepopuliarius sprendimus, garsiau ir dažniau išsakau savo nuomonę, išmokau save pagirti);
  • pasiruošti svarbiems susitikimams (oi, kiek puikių jaudulio kontroliavimo būdų išbandžiau);
  • priimant sprendimus apsvarstyti daugiau galimų variantų;
  • pamatyti, kad jau turiu tikrai nemažai personalo valdymo žinių ir sugebu jas pritaikyti praktikoje;
  • ir svarbiausia Ramunė išmokė/padėjo išgirsti save ir pamatyti dar tikslesnę mano karjeros kelionės kryptį. Ir tai tikriausiai viena didžiausių dovanų, kurią gali gauti dalyvaudamas tokiuose projektuose.

Jurgita Valionytė-Liberienė, UAB „Švykai“ personalo vadovė


Parengė PVPA savanorė Virginija Pipirė

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu