Mintys po VIZITO AB „VILNIAUS PAUKŠTYNAS“ 2013.09.27

Grupelė PVPA narių lankėsi Rudaminoje įsikūrusiame AB „Vilniaus paukštyne“. Taip atnaujinome išvykų į įmones tradiciją, tikėdami kad tokiu būdu galima artimiau ir giliau susipažinti su įmonėje įgyvendinamais personalo projektais, drąsiau klausti bei dalintis patirtimi.

Buvo įdomu išsamiai susipažinti su KG Group įmonių grupe, vertybėmis bei produkcija (sužinoti, kad čia gaminama ne tik paukštiena ir grūdų produkcija, kas paprastai pirmiausia ateina į galvą, bet ir maistas šunims bei katėms, veterinarinė produkcija, užpilamų makaronų, tiekiamų užsienio rinkai produkcija ir kt.). Sužinojome, kad šioje nuolat augančioje  lietuviško kapitalo įmonėje  šiuo metu darbuojasi ~ 3500 darbuotojų ir 13 personalo specialistų.  Susitikime dalyvavę personalo specialistės džiaugėsi, kad įmonėje niekada nebūna nuobodu, kad čia dirbdamos nuolat išmoksta naujų dalykų.

Poreikis ieškoti naujų darbuotojų ugdymo galimybių atsirado įgyvendinant naują įmonės struktūrą bei keičiant darbuotojų specializaciją paukštininkystės versle. Vieną iš tokių naujovių –Kompetencijos centrų projektą – sėkmingai gyvuojantį įmonėje jau 1,5 metų,  išsamiai pristatė KG Group personalo direktorė Inga Staniūnė. Įmonėje veikia 9 teminiai kompetencijos centrai (KC), kurių veikloje dalyvauja panašios srities specialistai.  KC nariai pasirenka juos dominančias temas, nagrinėja jas ir pristato kaip aktualias technologijų, vadybos, logistikos ir kt. įmonei naudingas naujoves. Pasirenkant temą ir ją pristatant kompetencijos centre svarbiausia atsakyti į klausimus: Kas naujo? Kokia nauda iš to galėtų būti įmonei?, Kiek ir kokių kaštų  reikia jos įgyvendinimui?  Sėkmingiausios temos vėliau pristatomos vadovybei, o kai kurios jų „virsta kūnu“, nešančiu įmonei milijoninį pelną. Truputis statistikos: KC veikloje dalyvauja apie 300 įvairių sričių specialistų, buvo išnagrinėta  apie  200 temų, iš kurių daugiau kaip 10 jų virto projektais ar užduotimis.

Personalo direktorė džiaugėsi, kad pristatomų temų kiekis auga, kokybė gerėja, Kompetencijos centrams vadovaujantys darbuotojai įgyja vadovavimo patirties (paprastai jie yra ne vadovai, o atrenkami iš norinčių darbuotojų) , stiprinamos prezentacijų  rengimo, viešo kalbėjimo kompetencijos,  skatinama darbuotojų iniciatyva dalintis įvairiomis žiniomis ir pan. Personalo skyrius tuo pat metu gali viešų pristatymų metu pastebėti iniciatyvius ir talentingus darbuotojus bei įtraukti juos į karjeros vystymo programas.

Smagu, kad susitikimo metu diskutuodami  bei užduodami klausimus, suteikėme šeimininkams naujų įžvalgų, kaip galbūt galima tobulinti projektą, tad nauda, tikimės, buvo abipusė.

Susitikimą vainikavo gyvas įmonės produkcijos pristatymas, kurio metu sužinojome ir apie naujoves, kurias parduotuvių lentynose dar tik išvysime.  Visi išvykos dalyviai iš susitikimo grįžo ne tik pasiėmę žinių, bet ir gavę skanių lauktuvių – AB „Vilniaus paukštynas“ produkcijos.

 

 

Susitikimo nuotraukas galite peržiūrėtiwww.facebook.com/www.pvpa.lt

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu