Strategic HR Review. Tyrimų rezultatai ir skaičiai

Pateikiame PVPA prenumeruojamame (galima skaityti on-line) Strategic HR Reviewžurnale aprašytų keleto tyrimų santrauką.

Vadovai vis dar siekia pateisinti darbuotojų lūkesčius
Kasmetinis Strategic HR pateikiamas vadovų elgesio tyrimas atskleidžia, kad yra nemažas neatitikimas tarp to, ko darbuotojai tikisi iš savo vadovų ir to, kaip vadovai elgiasi.
95 procentai darbuotojų tikisi, kad jų vadovai padės jiems spręsti problemas ir pažvelgti į situaciją kitu kampu. Tačiau tik 45 procentai vadovų taip elgiasi. Kiti gi paprasčiausiai pateikia savo sprendimą darbuotojų pritarimui arba tiesiog atkakliai reikalauja, kad sprendimą pateiktų pats darbuotojas.
92 procentai darbuotojų tikisi, kad vadovai pripažins savo klaidas, tačiau tik 48 procentai vadovų taip daro. Dažnai vadovai tiesiog linkę nuvertinti padarytą klaidą arba, jei ir pripažįsta klaidą, tai neprisiima atsakomybės bei kaltina kitus.
Vadovai nepasiruošę ateities iššūkiams
Atliktos viduriniosios grandies vadovų apklausos rezultatai rodo, kad tik 11 procentų vadovų įsitikinę, kad jie pasiruošę ateities iššūkiams, kurie jų laukia per ateinančius dvejus metus. Šioje apklausoje dalyvavo 1200 vadovų iš devynių šalių, dirbančių dvylikoje skirtingų verslo sektorių.
Sunkiausia vadovams yra įgyvendinti pokyčius, išskirti veiklos prioritetus bei daryti nepopuliarius sprendimus. Iš visų gebėjimų, kurių labiausiai prireiks artimiausiais metais, vadovai išskyrė vadovavimo įgūdžius (45 procentai). Šie įgūdžiai, jų manymu, svarbesni nei techninės žinios (31 procentas) ar verslo bei finansų išmanymas (24 procentai).
Daugiau apie tyrimus personalo srityje skaitykite Research and results. Strategic HR Review Issue 3, 2011.
Apžvalgą parengė Karolina Lukauskaitė

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu