Strategic HR Review. Kaip ugdyti darbuotojus, kai mokymų biudžetas apkarpytas?

Pateikiame PVPA prenumeruojamame (galima skaityti on-line) Strategic HR Reviewžurnale aprašyto straipsnio santrauką.

Jei jūsų mokymų biudžetas apkarpytas, tai pirmiausia galite pasiguosti, kad esate ne vieni. Net ir Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas rodo, kad 43 procentai apklaustųjų sumažino lėšas darbuotojų ugdymui 2011-iems metams. Situaciją apsunkina ir tai, kad darbuotojų lojalumas ir įsitraukimas jau ir taip susvyravęs – 80 procentų apklaustų vadovų tai patvirtina. Jei nebus galimybės investuoti į mokymus, tai šie skaičiai gali dar labiau pablogėti.
Mažai kainuojantys mokymai
Tai kokios galimybės mokyti darbuotojus, kai lėšų tam stinga? Juk net ir laikinas investicijų į ugdymą sustabdymas gali turėti neigiamą poveikį verslui. Pusė apklausoje dalyvavusių vadovų Didžiojoje Britanijoje mano, kad žala jau yra padaryta.
Priklausomai nuo likusio mokymų biudžeto dydžio, galimi keli darbuotojų ugdymo keliai:
  1. Vidinių kursų sertifikavimas. Vietoje brangių išorinių mokymų galima sertifikuoti vidinius mokymus. Tai užtikrintų, kad mokymų kokybė atitinka reikiamus standartus ir patys mokymai galėtų būti tęstinio ugdymo dalimi. Vidinių mokymų sertifikavimas smarkiai sumažina ilgalaikes išlaidas išoriniams mokymams.
  2. Nuotoliniai mokymai. Internete galima rasti daug naudingos informacijos, kuri labai praverstų jūsų darbuotojams. Įvairūs skaitiniai, atvejų analizės, mokomieji filmai ir kita leidžia tobulinti darbuotojų žinias ir įgūdžius išleidžiant labai mažai pinigų, o kartais ir visai nemokamai.
  3. Pasinaudojimas kitų išmintimi. Nesuskaičiuosi knygų, kurios yra skirtos vadovams ir darbuotojams. O juk jose sukaupta didžiulė išmintis. Naudingos literatūros sąrašas ir biblioteka taip pat vienas iš darbuotojų tobulėjimo kelių, o kainuoja nedaug.
Taip pat nepamirškime įvertinimo ir investicijų grąžos. Kadangi ir ateinantiems metams mokymų biudžetams taip pat nebus geriausi laikai, tai kuo efektyviau panaudosite 2011-ųjų biudžetą, tuo didesnė galimybė jį išlaikyti ar net padidinti 2012-aisiais.
Daugiau apie tai skaitykite: How do I upskill when my training budget has been cut? Strategic HR Review Issue 4, 2011.
Apžvalgą parengė Karolina Zelbienė

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu