Kviečiame dalyvauti tyrime „Įmonių ir organizacijų mokymų planai bei prioritetai 2025 m.“

TYRIMAS_MOKYMAI 2025 01 NAUJIENOS VIZUALAS

Personalo valdymo profesionalų asociacija kartu su partneriais „E. mokymų sprendimai“ ir Jegor Lobkov „Training Hunter“ ketvirtus metus iš eilės atlieka tyrimą „Įmonių ir organizacijų mokymo planai bei prioritetai“.

Kviečiame aktyviai dalyvauti tyrime ir pildyti klausimyną iki 2025 m. vasario 14 d.

Tyrimo tikslai:   

  • užfiksuoti 2025 metų mokymų biudžetavimo praktikas ir pagrindinius rodiklius; 
  • įvertinti mokymų funkcijos strategiškumą, jai keliamus uždavinius bei mokymų funkcijos prioritetines sritis 2024 m. bei skaitmenizacijos lygį.

Tyrimo įrankis: Survey Monkey.  

Tyrimo dalyviai: visos įmonės ar organizacijos, išreiškusios norą dalyvauti tyrime. Vienas atsakymas vienai įmonei/organizacijai.  

PILDYTI KLAUSIMYNĄ>>

Klausimyne reikės pateikti savo atstovaujamos įmonės/organizacijos duomenis. Jeigu norite iš anksto susipažinti, kokių duomenų reikės pasiruošti pildymui, tyrimo klausimyną galite parsisiųsti čia>>.

Kodėl verta dalyvauti tyrime?

Tyrimo dalyviai:

  • gaus išsamią tyrimo ataskaitą, kurioje bus pateikiamos vertingos įžvalgos apie darbuotojų kompetencijų kėlimo ir valdymo sritį. Šių įžvalgų pagalba organizacijos galės pasilyginti savo mokymų funkcijos strateginius prioritetus, rodiklius, strategiškumą bei skaitmenizacijos lygį.
  • turės galimybę nemokamai dalyvauti tyrimo rezultatų pristatymo renginyje. Renginio metu galės aktyviai įsitraukti į diskusiją, dalintis gerąja praktika ir prisidėti prie bendro tikslo – darbuotojų mokymų funkcijos vystymo ir brandos Lietuvoje.

Visas tyrimo dalyvio naudų paketas bus išsiųstas tyrimo anketoje nurodytais kontaktais.

KONTAKTAI

Kylant klausimų dėl metodologijos kreiptis į Agnę Ignotienę el. paštu agne@emokymusprendimai.lt arba telefonu +37069836961. 

Organizaciniais tyrimo klausimais kreipkitės į Simoną Daugintienę el. paštu simona@pvpa.lt arba telefonu +370 686 60507.

Daugiau informacijos rasite žemiau pateiktuose Dažnai užduodamuose klausimuose.

 

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Tyrimu siekiama užfiksuoti 2025 metų mokymų biudžetavimo praktikas ir pagrindinius rodiklius. Tyrimu taip pat siekiama įvertinti mokymų funkcijos strategiškumą, prioritetines sritis 2025 metams bei skaitmenizacijos lygį.

Tyrimo dalyviai gaus išsamią tyrimo ataskaitą, kurioje bus pateikiamos vertingos įžvalgos apie darbuotojų kompetencijų kėlimo ir valdymo sritį. Šių įžvalgų pagalba organizacijos galės pasilyginti savo mokymų funkcijos strateginius prioritetus, rodiklius, strategiškumą bei skaitmenizacijos lygį.
Dalyvaudamos tyrime, įmonės ir organizacijos turės galimybę sudalyvauti tyrimo rezultatų pristatymo renginyje. Šio renginio metu jos galės aktyviai įsitraukti į diskusiją, dalintis gerąja praktika ir prisidėti prie bendro tikslo – darbuotojų mokymų funkcijos vystymo ir brandos Lietuvoje.
Visas tyrimo dalyvio naudų paketas bus išsiųstas tyrimo anketoje nurodytais kontaktais.

Tyrime gali dalyvauti visos Lietuvoje registruotos ir veiklą vykdančios įmonės ar organizacijos, išreiškusios norą dalyvauti. Viena įmonė / organizacija gali pateikti tik vieną atsakymą. Grupės įmonės pateikia vieną atsakymą vienai grupės įmonei.

Tyrimo klausimyną pildo vienas įmonės atstovas. Konkrečios pozicijos nėra, tačiau iš praktikos į pateiktus klausimus geriausiai atsakymus turėtų žinoti organizacijos vadovas, personalo vadovas, mokymų vadovas arba už mokymus atsakingas personalo specialistas.

Tyrimą atlieka Personalo valdymo profesionalų asociacija (PVPA) „E. Mokymų sprendimai“ ir Jegor Lobkov „Training Hunter“. Šis tyrimas yra atliekamas pro bono pagrindu (visuomeniniu, neatlygintinu pagrindu).

Tyrimo dalyviai anketą galės pildyti nuo 2025 m. sausio 8 d. iki vasario 14 d. Tyrimo anketai pildyti yra numatytos 5 savaitės.

Tyrimo rezultatai bus paskelbti kovo pradžioje.

Tyrimo rezultatų ataskaita bus išsiųsta visiems savo atsakymus pateikusiems dalyviams. Su tyrimo rezultatų apžvalga taip pat bus galima susipažinti PVPA svetainėje, naujienlaiškyje bei rezultatų pristatymo renginyje kovo mėn.

Tyrimas yra atliekamas visuomeniniais pagrindais, tad jo rezultatai yra skirti personalo bendruomenei. Jais siekiama dalintis gerosiomis praktikomis bei didinti personalo valdymo praktikų žinomumą, skaidrumą Lietuvoje.

Tyrime dalyvaujančių įmonių ir organizacijų duomenų konfidencialumas yra pats svarbiausias prioritetas. Tyrimo dalyvių pateikti duomenys nebus viešinami ar kitaip prieinami trečiosioms šalims. Duomenys bus prieinami tik tyrimo organizatoriams tyrimo duomenų kokybės užtikrinimo tikslais.

Tyrimą sudaro 26 klausimai, kurie apima tokias sritis:
– tyrimo dalyvių informacija,
– mokymų biudžetavimo praktikos ir rodikliai,
– mokymų prioritetai 2025 metams,
– mokymų funkcijos strategiškumas,
– mokymų skaitmenizacija.

Tyrimo pildymo laikas priklausys nuo to, kiek jums yra žinoma jūsų įmonės informacija. Turint tyrimo metu klausiamą informaciją, klausimyno pildymas turėtų užtrukti apie 10 min.

Tyrime matuojame šiuos rodiklius:

  • Planuojamas mokymų biudžetas vienam darbuotojui 2025 metais;
  • Vidutinis mokymuisi skirtų valandų skaičius vienam darbuotojui 2024 metais;
  • Vienam mokymus kuruojančiam darbuotojui tenkantis darbuotojų skaičius;
  • Mokymų procentinė dalis, įgyvendinama vidinių ir išorinių lektorių pagalba;
  • Mokymų procentinė dalis, įgyvendinama „gyvai“, per nuotolį, asinchroniniais būdais (e. mokymai, vaizdo įrašai ir t.t.) ar mišrias mokymų programas.

Tyrimo metu bus klausiama apie įmonės sektorių ir darbuotojų skaičiaus intervalą. Taip pat bus klausiama apie metinį mokymų biudžetą 2025 metais: kaip jis keitėsi, lyginant su 2024 metais bei kokia yra vienam darbuotojui tenkanti biudžeto suma. Pastarasis rodiklis turėtų būti apskaičiuotas tokiu būdu:
Metinis mokymų biudžetas 2025 m. vienam darbuotojui = 2025 m. mokymų biudžetas* / 2025 m. planuojamas etatų skaičius.
*- į mokymų biudžetą įtraukiant visas išlaidas, kurios yra dengiamos iš mokymų biudžeto pagal įmonės politiką.
Taip pat bus klausiama, koks buvo vidutinis mokymuisi skirtų valandų skaičius vienam darbuotojui 2024 metais. Šį rodiklį reikėtų apskaičiuoti tokiu būdu:
Vidutinis mokymuisi skirtų valandų skaičius vienam darbuotojui = 2024 mokymams skirtų valandų skaičius**/ 2024 vidutinis etatų skaičius.
**- į mokymams skirtų valandų skaičių turėtų būti traukiamos visos valandos, kurios įmonėje yra pripažįstamos, kaip mokymosi valandos. Šiame skaičiuje turėtų būti tiek visus metus dirbusių, tiek ir dalį metų dirbusių žmonių mokymosi valandos.


Norint atlikti tyrimą greičiau, rekomenduojame šią informaciją pasiruošti iš anksto. Taip pat, jei kyla klausimų dėl metodologijos, kreiptis į Agnę Ignotienę el. paštu agne.ignotiene@emokymusprendimai.lt arba telefonu +37069836961.

TirU – tobulėjimo ir ugdymo funkcija (angl. L&D)
Organizacija – juridinis viešojo ar privataus sektoriaus vienetas, dalyvaujantis tyrime. Jei tyrimą pildo grupės įmonė, atsakymai turėtų būti pateikti vienai įmonei, ne grupei. Motininė įmonė pateikia savo duomenis, ne už grupę.
Mokymų biudžetas – išlaidų, skirtų mokymų reikmėms planas 2025 m. Mokymų biudžeto apimtį numato kiekvienos organizacijos politika. Tyrimo tikslais mokymų biudžeto apimtis atitinka apimtį numatytą organizacijos politikoje.
Mokymai – visi mokymo renginiai (vidiniai ir išoriniai), kuriuose dalyvauja organizacijos darbuotojai, įskaitant darbų saugą, profesinius sertifikatus, techninių žinių mokymus ir minkštųjų įgūdžių mokymus. Jei organizacijos politikoje komandos formavimo renginiai yra priskiriami mokymų veiklai ir yra finansuojami iš mokymų biudžeto, tokiu atveju tai irgi yra mokymai.
Mokymams skirtos valandos – astronominės valandos, kurias darbuotojas skyrė kompetencijų kėlimo veikloms.
Vidiniai lektoriai – tai organizacijos darbuotojai, kurie veda mokymus kitiems tos pačios organizacijos ar grupės įmonių darbuotojams.

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu