Harvard Business Review. Kaip skatinti darbuotojų įsitraukimą?

Pateikiame PVPA prenumeruojamame (galima skaityti on-line) Harvard Business Review žurnale aprašyto straipsnio santrauką.

Kiekvienam žinoma tiesa, kad įsitraukusi komanda dirba žymiai efektyviau. Bet kaip to pasiekti vadovui? Atėnų Ekonomikos ir Verslo Universiteto profesoriaus straipsnyje pateikiama daug argumentų, kodėl būtent abipuses priklausomybės skatinimas yra pats efektyviausias darbuotojų motyvatorius. Detaliai aprašomi šeši būdai vadovams, kurie leidžia tą priklausomybę sustiprinti.
  1. Būk kuklus. Ypatingai reikėtų vengti nereikalingų šnekų apie savo pasiekimus praeityje, geriau susitelk ties darbuotojų dabartiniais poreikiais.
  2. Atidžiai klausykis ir tai parodyk. Nepriimk tarsi savaime suprantamo dalyko, kad darbuotojai žino, kad jų klausaisi. Pasirūpink, kad ir tavo elgesys jiems tai parodytų.
  3. Skatink prieštarauti. Tačiau meistriškai pateik darbuotojams šį kvietimą, kad jie išties išsakytų savo nuomonę.
  4. Išlaikyk diskusijos kryptį. Neleisk, kad vardan atvirumo visų idėjoms ir mintims diskusija nukryptų į lankas. Išlaikyk pagrindinę kryptį taip, kad diskusijos rezultatai būtų juntami visiems.
  5. Nesistenk turėti atsakymų į visus klausimus. Būk daugiau problemų sprendimo katalizatoriaus vaidmenyje, o ne problemų sprendėjas.
  6. Nereikalauk, kad sprendimas būtų padarytas. Leisk sprendimo priėmimo procesui ir šiek tiek “pakvėpuoti”, netgi jei tai reikštų, kad tenka atidėti sprendimo priėmimą.
Kiekvienam iš pateiktų abipusės priklausomybės tarp vadovo ir darbuotojo skatinimo būdų autorius pateikia ir daug įtikinamų asmeninių pavyzdžių.
Daugiau apie tai: How to Cultivate Engaged Employees by Charalambos A. Vlachoutsicos. Harvard Business Review. September 2011.

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu