Pirmą kartą „Personalo valdymo gerosios praktikos“ konkurso laimėtoju tapo viešojo sektoriaus organizacija

nugaletojai_mazPranešimas žiniasklaidai, 2018 05 17, Vilnius

Aštuntąjį sezoną organizuotas „Personalo valdymo gerosios praktikos“ konkursas paskelbė metų nugalėtoją, kuriuo tapo Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija. Konkurso iniciatorė Personalo valdymo profesionalų asociacija (PVPA) tris konkurso finalininkus pristatė metinėje konferencijoje, įvykusioje gegužės 17 d. Vilniuje.

statulele_mazGFO_8554_maz„Personalo valdymo gerosios praktikos“ konkurso tikslas – paskatinti įmones bei organizacijas taikyti modernius personalo valdymo metodus, kuriais kuriama vertė verslui ir motyvacija darbuotojams.

Per aštuonerius metus „Personalo valdymo gerosios praktikos“ konkursas sukaupė jau 90 geriausių personalo valdymo projektų. Dažniausiai šiame konkurse savo projektus pristato ir laimėtojais tampa užsienio kapitalo kompanijos, vykdančios savo veiklą Lietuvoje. Tačiau pastaraisiais metais pastebima, kad konkurse vis aktyviau dalyvauja ir Lietuvos verslo bendrovės, o šiemet išties puikų projektą pateikusi LR Susisiekimo ministerija nustebino visko mačiusius verslo atstovus. Ši tendencija rodo, kad Lietuvoje bendras supratimas ir profesionalumas personalo valdymo srityje auga, keldamas vis didesnį pasitikėjimą personalo valdymo įtaka organizacijų rezultatams ir augindamas darbuotojų brandą bei jų savirealizacijos vertę.

Šiais metais PVPA konferencijos dalyviai „Personalo valdymo gerosios praktikos“ konkurso nugalėtoju išrinko Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos projektą „Kuriame vertę“.

Projekto „Kuriame vertę“ tikslas – kurti organizacijos kultūrą, orientuotą ne į veiklas bei procesus, bet į rezultatą bei vertės kūrimą klientui. Tokios organizacijos kūrėjai – įsitraukę ir motyvuoti darbuotojai, tikintys, kad ministerijos tikslų pasiekimas padės kurti integralesnę, saugesnę ir inovatyvią susisiekimo sistemą visuomenei.

GFO_8426_maz„Šis įvertinimas labai svarbus ne tik mums, bet ir visam viešajam sektoriui. Tai įrodymas, kad viešasis sektorius keičiasi, o kartu keičiasi ir požiūris į valstybės tarnautojus. Nors grąžinti valstybės tarnybai prestižą – nelengvas uždavinys, bet šis įvertinimas rodo, kad mes einame teisingu keliu“, – džiaugėsi konferencijoje dalyvavęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

PVPA organizuotame „Personalo valdymo gerosios praktikos konkurse dalyvavo 15 organizacijų, kurios pristatė 17 2017-2018 metais vykdytų projektų. Konkurso komisijos sprendimu buvo išrinktos 3 organizacijos, iš kurių PVPA konferencijos dalyviai rinko vieną laimėtoją.

Pasak PVPA direktorės Aušros Bytautienės, „Personalo valdymo gerosios praktikos“ konkurse vertinami projektai arba ilgalaikė praktinė veikla turi būti reikšminga ne tik projektą pristačiusiai įmonei ar organizacijai. Jie turi padėti spręsti būdingas Lietuvos organizacijoms personalo valdymo problemas. Veikla turi būti novatoriška, paliečianti mažai nagrinėjamus personalo valdymo aspektus arba susijusi su konkrečios organizacijos naujų ar unikalių personalo vadybos principų ir praktikų sukūrimu bei įgyvendinimu, inovacinių metodų ir principų taikymu. Visus projektus vertina kompetentinga komisija, sudaryta iš verslo vadovų ir personalo atstovų. Vertinama ne tik paraiška, tačiau lankomasi ir ją pateikusiose organizacijose, kalbinami jų darbuotojai.

Daugiau informacijos suteiks PVPA direktorė Aušra Bytautienė, mob. tel. 8 687 44745, el. p. ausra@pvpa.lt.

Apie PVPA: 12 metų Lietuvoje veikianti Personalo valdymo profesionalų asociacija šiuo metu vienija virš 160 personalo profesionalų. Vienas iš svarbiausių organizacijos tikslų – kelti personalo valdymo lygį Lietuvoje ir kurti didesnę vertę verslui. Daugiau informacijos: www.pvpa.lt

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu