Darbo teisės rubrika

Rubriką parengė Rimantas Stanevičius, PVPA valdybos pirmininkas, advokatų kontoros Valiunas Ellex darbo teisės advokatas. 

ikonos-11Kas naujo apie Darbo kodeksą?

Galima tik pasidžiaugti, kad pagaliau tai įvyko. Lietuvai jau seniai reikėjo labiau prie esamos darbo rinkos pritaikyto Darbo kodekso. Pasirūpinsime, kad PVPA bendruomenė būtų tinkamai pasiruošusi jo taikymui nuo 2017-01-01.

Strateginė skiltis

Darbo teisės reguliavimo tobulinimas

Strateginiame lygmenyje PVPA siekia stiprinti savo įtaką įvairiuose kontekstuose, taip pat ir valstybės politikos dėl darbo santykių reglamentavimo srityje. Viena iš krypčių būtų teisės aktų spragų ir kitokių netobulumų indikavimas valstybės institucijoms, siekiant juos eliminuoti. Tad prašome atsiųsti savo pastebėjimus iš darbo teisinio reguliavimo, kurie Jums sukuria nereikalingus kaštus, eikvoja laiką ar kitaip  trukdo gyventi. Svarbi pastaba, – šiame kontekste nėra „per smulkių“ pastebėjimų – priešingai, nuo jų reiktų pradėti, nes tikėtina, kad juos bus lengviau pakeisti, nei sisteminius klausimus. Atitinkamai, poįstatyminius aktus lengviau įtakoti nei įstatymus. Rašykite el. paštu rimantas.stanevičius@valiunasellex.lt .

Darbo ginčų nagrinėjimo tobulinimas

Gavome kvietimą iš Valstybinės darbo inspekcijos, cituoju:

 „norėtume pakviesti Jūsų organizacijos atstovus aptarti darbo ginčų komisijų praktikoje iškylančius aktualius klausimus, neaiškumus, pasitarti ir pasimokyti vieniems iš kitų“.

Planuoju šiame susitikime dalyvauti, tad labai laukčiau tų, kuriems yra tekę susidurti su darbo ginčų komisijomis, įžvalgų apie tai, kas jų darbe yra gerai, o ką galima patobulinti. Rašykite el. paštu rimantas.stanevičius@valiunasellex.lt .

ikonos-35

KLAUSK TEISININKO>>

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu