Darbo teisės rubrika, 2023 balandis

Rubriką rengia Rimantas Stanevičius, PVPA valdybos narys, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ darbo teisės advokatas.

Klausimas: „Konkrečios pareigybės pareiginę instrukciją dokumentų valdymo sistemoje pavizavo atsakingi vadovai, po to pareiginė instrukcija dokumentų valdymo sistemoje patvirtinta generalinio direktoriaus įsakymu. Ar laikoma tinkamu supažindinimu, jei naujas darbuotojas pasirašys ant atspausdintos pareiginės instrukcijos originaliu parašu (ant atspausdintos pareiginės instrukcijos nesimatys atsakingų asmenų vizų (metaduomenų), nes jos yra elektroninėje DVS sistemoje).”

Komentaras:

Šiuo atveju esminis momentas – darbuotojo supažindinimas su taisyklėmis ir būtent jo patvirtinimo apie susipažinimą gavimas, kitaip tariant – pasirašymas pačiame dokumente. Tai, kokiu būdu dokumentas buvo vizuotas vadovų – paprastu ar elektroniniu parašu – neturėtų būti svarbu. Jeigu ginčo atveju kiltų klausimų, ar darbuotojas buvo supažindintas tikrai būtent su tuo dokumentu, kurį „pavizavo“, o vėliau patvirtino bendrovės vadovai, bendrovė galėtų pateikti dokumentą elektroninėje versijoje, kurioje aiškiai bus matoma, kas ir kada dokumentą pasirašė el. parašu.

Kaip visada, tikimės, kad šis komentaras Jums bus naudingas ir toliau laukiame Jūsų klausimų>>

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu