Darbo teisės rubrika. 2022 m. kovas

Rubriką rengia Rimantas Stanevičius, PVPA valdybos narys, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ darbo teisės advokatas.

Sveiki, šį kartą pateikiame atsakymą į gautą klausimą:

Klausimas:

Turime įdarbinti darbuotoją, kuris yra LT pilietis, tačiau jau kurį laiką reziduoja Austrijoje. Iš LT išvažiavimas deklaruotas ir, kaip suprantu, jo mokesčius turėtume mokėti Austrijoje. Ar jam (ir mums) reikalingas A1 sertifikatas ir ar galime darbo sutartyje nurodyti, jog GPM ir Sodros mokesčius deklaruoja ir susimoka pats darbuotojas?

Komentaras:

Dėl Sodros. Socialinio draudimo įmokas reikės mokėti Austrijoje pagal joje galiojančius reikalavimus. Suprantama, kad mes negalime žinoti, ar Austrijos įstatymai leidžia tai padaryti darbuotojui, ar reikia įmonei registruotis mokesčių mokėtoju ir pan. Dėl to reikėtų kreiptis į austrų teisininkus.

Dėl GPM. Šis mokestis taip pat mokamas Austrijoje (pagal dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį). Vyraujanti praktika yra tokia, kad GPM deklaruoja ir moka pats darbuotojas. Tačiau dėl visiško tikrumo būtų galima irgi pasitikslinti su austrų teisininkais.

Klauskite teisininko čia>>

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu