Darbo teisės rubrika. 2021 m. lapkritis

Rubriką rengia Rimantas Stanevičius, PVPA valdybos narys, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ darbo teisės advokatas.

Sveiki, mielieji,

Šią kasmėnesinę rubriką norėtume paskirti informavimui (o gal tiksliau – priminimui) apie naujus Darbo kodekso pakeitimus. Šį kartą pagrindinis dėmesys dviem naujovėm – įvestai rangovų subsidiariai atsakomybei bei nuo naujų metų įsigaliojančiam reikalavimui atlyginimo mokėjimui bankiniu pavedimu.

Statybų sektoriaus rangovų atsakomybės išplėtimas. Tikriausiai dauguma Jūsų jau girdėjo, tačiau jeigu yra tokių, kuriems tai bus naujiena, atkreipiame dėmesį, kad nuo šių metų lapkričio 1 d. įsigaliojo Darbo kodekso pakeitimas, kuriuo buvo nustatyta, kad jeigu tam tikrų darbuotojų darbdavys yra subrangovas, tai rangovas subsidiariai atsako už darbo užmokesčio, įskaitant visus padidintus apmokėjimus (už viršvalandžius, darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis), mokėjimą darbuotojui, dirbančiam Lietuvos Respublikos statybos įstatyme numatytus darbus. Iš esmės tai reiškia, kad rangovui atsiranda didesnė atsakomybė už savo partnerius ir už tinkamą jų pasirinkimą, ne tik ta prasme, kad jie tinkamai atliktų sutartus darbus, tačiau ir ta, kad tinkamai vykdytų pareigas savo darbuotojų atžvilgiu.

Darbo užmokesčio mokėjimas pavedimu. Kitas iš aptariamų pakeitimų įsigalios nuo 2022 m. sausio 1 d. Darbo kodekso 139 str. 3 dalis buvo papildyta nuostata, kad darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidos privalo būti mokami pavedimu į darbuotojo nurodytą darbuotojo mokėjimo sąskaitą. Manome, kad darbdavių, kurie atlyginimą mokėdavo ne bankiniu pavedimu, iki šiol buvo mažuma, tačiau vis dėlto, pastariesiems reikėtų informuoti atitinkamus darbuotojus, kad šie pasirūpintų savo sąskaitos banke atsidarymu, kur galėtų būti atliekami darbdavio mokėjimai už darbą.

Kaip visada, tikimės, kad šis komentaras Jums bus naudinga ir toliau laukiame Jūsų klausimų>>

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu