Personalo valdymo profesionalų asociacija siūlo neapmokestinti papildomo sveikatos draudimo

Personalo valdymo profesionalų asociacija siūlo neapmokestinti papildomo sveikatos draudimo

Šiuo metu veikiantis sveikatos apsaugos finansavimo modelis neužtikrina gyventojams prieinamų ir kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų. Viena iš galimų finansavimo modelio tobulinimo formų – papildomo (savanoriško) sveikatos draudimo plėtra Lietuvoje. Užsienio šalių patirtis rodo, kad tai – reali galimybė papildyti savo Nacionalinę sveikatos sąskaitą papildomomis lėšomis, legalizuoti priemokas už dalinai ar pilnai mokamas gydymo paslaugas, papildyti sveikatos įstaigų biudžetus. Savanoriškas sveikatos draudimas gali būti labai efektyviai naudojamas ir kaip darbuotojų motyvavimo priemonė. Manome, kad kartu su kitomis priemonėmis sveikatos draudimas iš dalies  prisidėtų ir prie migracijos iš Lietuvos sumažinimo bei išvažiavusiųjų dirbti svetur sugrįžimo.

Darbdavio siūlomas sveikatos draudimas, kaip socialinis priedas, yra skirtas darbuotojo socialinei gerovei kurti ir, be jokios abejonės, mažina įsipareigojimų naštą, kurią, jei ne darbdavys, turi prisiimti valstybė. Manome, kad valstybei būtų naudinga skatinti darbdavius drausti darbuotojus papildomu (savanorišku) sveikatos draudimu ir tokiu būdu ženkliai sumažinti ligonių kasų, kurios yra finansuojamos iš Sodros biudžeto, išlaidas.

Personalo valdymo profesionalų asociacija siūlo įmonės mokamas draudimo įmokas darbuotojo naudai už papildomą (savanorišką) sveikatos draudimą neapmokestinti Socialinio draudimo įmokomis.

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu