Darbo teisės rubrika: 2016 m. gegužė

Rubriką parengė Rimantas Stanevičius, PVPA valdybos narys, advokatų kontoros Valiunas Ellex darbo teisės advokatas. Jei norite įvardinti Jums aktualią naujienų temą/klausimą, o taip pat pasidalinti savo patirtimi su darbo teise susijusiose srityse, kviečiame susisiekti el. paštu rimantas.stanevicius@valiunasellex.lt.

socmodelisKas naujo apie Darbo kodeksą?

Parlamentarų darbo laiko šiam tikslui mažėja, tačiau nesinori prarasti vilties anksčiau laiko. Dabartinė stadija – svarstymai Seime, t.y. svarstomas (suprask – dar ne priimamas) projekto tekstas, kurį savo laiku paruošė komitetas, o taip pat iki svarstymo pradžios gauti pasiūlymai iš Seimo narių dėl alternatyvių atitinkamų straipsnių redakcijų. Tad iki galutinio balsavimo ir priėmimo/nepriėmimo dar yra šiek tiek darbo, kurį Seimas turi nudirbti. Tad kol kas baigiamoji gaida ta pati – žiūrim ir pasakojam, kas vyksta.

PVPA iniciatyva „Personalo valdymas be popieriaus“

Naudojantis proga, kad šioms naujienoms klausimų dėl Jus dominančių teisinių temų negauta, norėtųsi tarti porą žodžių dėl šios iniciatyvos eigos. Darbo pradžia atskleidė kelis įdomius momentus:

  1. Tema aktuali daugeliui įmonių. Tad tai tik dar labiau skatina ją nagrinėti ir dalintis gerosiomis patirtimis (pvz., apie įmonių patirtį, kurios praktiškai visiškai atsisakė popieriaus, išskyrus gal tik darbo sutartis ir vieną kitą svarbų dokumentą).
  2. Narių poreikiai ir lūkesčiai labai skirtingi – vieniems užtenka šiame etape atsisakyti kelių dokumentų, kurie dažniausiai naudojami, kiti nori turėti personalo valdymą be popieriaus tikrąja to žodžio prasme. Tai skatina parengti detalų personalo dokumentų sąrašą ir išanalizuoti individualiai, kurių dokumentų galima atsisakyti, nes jų tiesiog nereikia, kurie gali būti lengvai perkelti į e-erdvę, o kurie sietini su daugiausia klaustukų šiame kontekste. Įdomus atvejis nutiko su tokiu dokumentu kaip prašymas priimti į darbą. Jo galima atsisakyti tiesiog (tai nėra privalomas dokumentas). Antra vertus, vienos įmonės praktikoje šis dokumentas „mutavo“ ir tapo kartu ir anketa apie darbdaviui būtinus darbuotojo duomenis. Tad tokiu būdu iš pirmo žvilgsnio nelabai reikalingam dokumentui galima suteikti papildomą prasmę ir jį perkelti į e-erdvę.
  3. Na, ir pabaigai – ko gero, nei viena kita personalo valdymo tema nėra taip susijusi su IT sfera. Tad artimiausias grupės susitikimas yra skirtas būtent šiam epizodui (kalbėsimės su pačiais įvairiausiais IT specialistais). Matyt, vieno susitikimo tam neužteks, bet jau dabar aiškėja kai kurie dalykai, kuriuos būtų sveika žinoti prieš pradedant diegti vieną ar kitą IT platformą (pvz., kai kurios platformos nelabai „draugauja“ tarpusavyje). Trumpai tariant, kuo toliau, tuo įdomiau (bent jau mums). O jei ir Jums įdomu – kartas nuo karto, kai teisinių naujienų bus mažiau, – galėsime pasidalinti tolimesnėmis šios iniciatyvos naujienomis.

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu